Запитання - відповіді

Припинення права постійного користування
До якої дати суб’єкт господарювання повинен сплатити земельний податок у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності?
Олена Іваницька , головний державний ревізор-інспектор

Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Статтею 4 Закону № 1952 передбачено, що державній реєстрації підлягає, зокрема, право постійного користування.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу).

Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки. Власник земельної ділянки на підставі такої заяви приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації (частини третя і четверта ст. 142 Земельного кодексу).

Офіційне визнання і підтвердження державою фактів припинення речових прав на нерухоме майно забезпечуються шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі поданих документів (ст. 2 Закону № 1952).

Таким чином, у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності у визначеному законодавством порядку суб’єкт господарювання сплачує земельний податок за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права постійного користування земельною ділянкою.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання