Запитання - відповіді

Як поповнити обсяги залишків пального
Які особливості складання заявки на поповнення (коригування) залишку пального в СЕАРП, яке відвантажується за нульовою ставкою акцизного податку?
Андрій Філозоп , заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування акцизного податку Управління адміністрування податків та контрольної роботи Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС України
Людмила Бондар , головний державний ревізор-інспектор

У разі якщо у платника акцизного податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в СЕАРП, він може зареєструвати заявку на поповнення (коригування) залишку пального (пп. 232.4.2 п. 232.4 ст. 232 Податкового кодексу).

При цьому реєстрація заявки на поповнення (коригування) залишку пального, що відвантажується на умовах, встановлених ст. 229 цього Кодексу, в СЕАРП здійснюється без попереднього перерахування суми акцизного податку до бюджету та незалежно від наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці.

Слід зауважити, що при відвантаженні пального відповідно до ст. 229 Податкового кодексу сума акцизного податку, розрахованого за встановленою пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 зазначеного Кодексу ставкою податку, не є обов’язковим реквізитом заявки на поповнення (коригування) залишку пального (пп. «з» пп. 232.4.1 п. 232.4 ст. 232 Кодексу).

Таким чином, при складанні заявки на поповнення (коригування) залишку пального, що відвантажується на умовах, встановлених ст. 229 Податкового кодексу:

  • у верхній лівій частині відповідного виду заявки (основна або коригуюча) проставляється тип причини «1» (п. 5 розділу IV Порядку № 218);
  • графа 8 (тобто «Сума акцизного податку») дорівнює 0 при складанні заявки з типом причини «1» (пп. 7 п. 10 розділу IV зазначеного Порядку).
Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання