Запитання - відповіді

Обсяг контрольованих операцій
Як потрібно було визначати обсяг контрольованих операцій за 2016 р. — за правилами 2016 р. чи за новими нормами, що діють з 01.01.2017 р.?
Микола Мішин , начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС України

З 01.01.2017 р. змінено вартісні критерії визнання операцій контрольованими, зокрема, відповідно до пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу контрольованими операціями (далі — КО) визнаються господарські операції, що одночасно відповідають таким умовам:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Але зазначені норми стосуються винятково господарських операцій, які здійснюються платниками після 01.01.2017 р.

У звіті про КО за 2016 р. повинна бути зазначена інформація щодо КО, здійснених платником протягом 2016 звітного року, з урахуванням та відповідно до критеріїв, що діяли у 2016 р. під час здійснення господарських операцій. Це означає, що для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими застосовуються норми пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу в редакції, що діяла до 01.01.2017 р.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI
Закон № 1797 — Закон України № 1797-VIII від 21.12.2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»
Наказ № 8 — наказ Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції»
Наказ № 468 — наказ Мінфіну України від 28.04.2017 р. № 468 «Про затвердження змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції»
Порядок № 8 — Порядок складання Звіту про контрольовані операції, затверджений наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання