Запитання - відповіді

Електронна книга
З якого періоду фізична особа — підприємець — платник єдиного податку може зареєструвати та вести Книгу обліку доходів та Книгу обліку доходів і витрат в електронному вигляді?
Галина Жук , начальник відділу адміністрування податків і зборів із самозайнятих осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Вікторія Шоломій , головний державний ревізор-інспектор

Порядок ведення Книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ, та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, затверджено наказом № 579 (далі — Порядок № 579).

Книга обліку доходів та Книга обліку доходів і витрат (далі — Книги) ведуться за вибором платника податку в паперовому або елект­ронному вигляді (п. 2 Порядку № 579).

Відповідно до п. 4 зазначеного Порядку в разі обрання платником податку ведення Книг в електронному вигляді:

  • платник зобов’язаний отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді, посилені сертифікати відкритих ключів; укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку; сформувати та надіслати до такого контролюючого органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, використовуючи такий електронний сервіс;
  • контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом трьох робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера такої книги та дати її реєстрації;
  • після отримання платником податку повідом­лення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з Порядком № 579. Внесення даних за підсумками робочого дня здійснюється щоденно, але не пізніше наступного календарного дня;
  • у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

При цьому можливість реєстрації та ведення Книг в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб наразі не реалізовано.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Наказ № 481 — наказ Міндоходів Украъни від 16.09.2013 р. № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення». Наказ № 579 — наказ Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення»

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання