Запитання - відповіді

Скорочення робочого дня напередодні святкового
Чи скорочується на одну годину напередодні святкового (неробочого) дня тривалість робочого дня для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу?

Відповідно до ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

У зазначеній статті йдеться про скорочення тривалості не робочого часу, а роботи. Отже, зазначена норма не передбачає скорочення робочого часу, а лише вимагає його перерозподілу так, щоб напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочувалася за умови, що норма тривалості робочого часу, передбачена законодавством (40 год на тиждень, 39 год на тиждень тощо), не скорочується і відповідно оплата праці зберігається в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

 Згідно зі ст. 56 КЗпП неповний робочий час (неповний робочий день або неповний робочий тиждень) встановлюється за угодою між працівником та роботодавцем, і оплата в цих випадках здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. На умовах неповного робочого часу працюють також і працівники-сумісники.

Таким чином, норма ст. 53 КЗпП поширюється на працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу. Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, в тому числі для працівників-сумісників, ця норма не застосовується, тобто тривалість їх роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на 1 год.