Запитання - відповіді

Підприємницька діяльність у власній квартирі
Чи застосовується пільга зі сплати податку на нерухомість до квартири, що належить на праві власності фізичній особі, яка займається в ній підприємницькою діяльністю?
Петро Ковалевський , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб

Згідно з п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу платники податків з метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

При цьому пільги з податку на нерухомість не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (пп. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу).

Отже, якщо фізична особа — підприємець фактично здійснює свою діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власником об’єкта житлової нерухомості, де здійснюється така діяльність, то при нарахуванні податку на нерухомість до такого об’єкта пільга не застосовується.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання