Запитання - відповіді

Оплата робіт за рахунок бюджету
Як оподатковуються ПДВ-операції з виконання дослідницько-конструкторських робіт з оплатою за рахунок бюджетних коштів?
Георгій Нечипоренко , головний державний інспектор
Олена Прищепа , головний державний інспектор

Згідно з підпунктами «а» та «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу.

Під постачанням послуг відповідно до пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу слід розуміти будь-яку операцію, що не є постачанням товарів, чи іншу операцію з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Таким чином, операції з постачання дослідницько-конструкторських робіт з оплатою за рахунок коштів, отриманих платником податку з бюджету, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Водночас згідно з пп. 197.1.22 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунку органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ поширюється не на окремих суб’єктів господарювання, а на операції платника податку з постачання товарів/послуг.

Отже, для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до пп. 197.1.22 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу оплата замовником вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт повинна здійснюватися за рахунок бюджетних коштів, отриманих безпосередньо таким замовником з рахунку органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання