Запитання - відповіді

Курси англійської за рахунок роботодавця
Підприємство оплачує навчання, не пов’язане з виробничою необхідністю працівників, на курсах англійської мови відповідно до договору між підприємством та навчальним закладом. Чи нараховується ЄСВ на витрати на таке нав­чання?
Світлана Кепіна , начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ).

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверд­жено постановою № 1170 (далі — Перелік). Згідно з абзацом другим п. 11 розділу II цього Переліку єдиний внесок не нараховується на витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов’язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством та навчальним закладом.

Отже, витрати на навчання, не пов’язане з виробничою необхідністю працівників, на курсах англійської мови за рахунок роботодавця не є базою нарахування єдиного внеску.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання