Запитання - відповіді

Перерахування вступних внесків
Чи підпадає під валютний контроль операція з перерахування вступних внесків в іноземній валюті міжнародній організації?
Ірина Бочко , головний державний ревізор-інспектор

Відповідно до п. 4 ст. 5 Декрету про валютне регулювання операції з вивезення, переказування та пересилання за межі України валютних цінностей потребують одержання разової індивідуальної ліцензії Нацбанку України, крім випадків, передбачених у цій статті.

Порядок та умови видачі Нацбанком України індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України регламентується Положенням № 266.

Відповідно до п. 1.5 цього Положення не вимагається отримання ліцензії на здійснення операцій, пов’язаних з переказуванням іноземної валюти за межі України суб’єктами господарювання — резидентами (якщо це підтверджено відповідними документами), з метою сплати вступних або членських внесків у вигляді коштів, що сплачуються як разові або періодичні внески для забезпечення поточної діяльності юридичних осіб — нерезидентів: міжнародним міжурядовим організаціям без обмеження за сумами, іншим юридичним особам — нерезидентам у сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро за один календарний рік на користь однієї особи.

Таким чином, переказування іноземної валюти за межі України юридичним особам, які не є міжнародними міжурядовими організаціями, що перевищують 10 000 євро за один календарний рік на користь однієї особи, потребують індивідуальної ліцензії Нацбанку України.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання