Запитання - відповіді

Продаж цінних паперів
При здійсненні операцій із цінними паперами витрати за першою подією виникли у 2011 р. Як бути з такими витратами, якщо продаж цих паперів здійснювався у 2017 р.?

Починаючи з 01.01.2017 р. відповідно до положень п. 42 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу суми доходів або вит­рат, що враховані під час визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток до 01.01.2015 р. та враховані у складі доходів або витрат відповідно до ПБО або МСФЗ під час визначення фінрезультату до оподаткування після 01.01.2015 р., не підлягають повторному врахуванню під час визначення такого об’єкта та формують різницю, згідно з якою фінрезультат до оподаткування:

зменшується на суму таких доходів;

збільшується на суму таких витрат.

Отже, платник податку, який здійснював продаж цінних паперів, повинен збільшити фінрезультат при визначенні об’єкта оподаткування на суму витрат на прид­бання таких паперів, які було враховано при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток до 01.01.2015 р. та у складі витрат з бухобліку у 2017 р.

При цьому в додатку ЦП до декларації визначається фінрезультат до оподаткування від операції з продажу цінних паперів у 2017 р., за якою враховано вит­рати 2011 р. Крім того, платник формує різницю відповідно до п. 42 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу на суму витрат на придбання цінних паперів.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання