Запитання - відповіді

Витрати на сплату податку
Чи має право приватний нотаріус при розрахунку чистого оподатковуваного доходу від здійснення незалежної професійної діяльності відносити до витрат податок на нерухомість?
Тетяна Федченко , заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Наталія Фокіна , головний державний ревізор-інспектор

Правовий порядок регулювання оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в Україні, встановлюється Податковим кодексом.

Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності (п. 178.3 ст. 178 зазначеного Кодексу).

При цьому Податковим кодексом не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

У зв’язку з цим для визначення переліку витрат, які може бути враховано при обчисленні оподатковуваного доходу приватного нотаріуса, доцільно скористатися Узагальнюючими податковими консультаціями, затвердженими наказами № 884 та № 1185.

Зокрема, до витрат приватного нотаріуса можуть бути віднесені комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса, якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса.

Податок на нерухомість належить до місцевих податків, визначених ст. 10 Податкового кодексу, та не є витратами, необхідними для провадження незалежної нотаріальної діяльності.

Згідно зі ст. 67 Конституції кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Таким чином, приватний нотаріус при розрахунку чистого оподатковуваного доходу від здійснення незалежної професійної діяльності не може віднести до витрат податок на нерухомість.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання