Запитання - відповіді

Співпраця із самопроголошеними державами
Чи може суб’єкт господарювання, що є резидентом України, укласти зовнішньоекономічний договір на постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) з іноземним суб’єктом господарювання, який здійснює діяльність або має місцезнаходження на території самопроголошеної держави (Абхазії, Південної Осетії, Придніпровської Молдавської Республіки тощо)?

Частиною другою ст. 19 Конституції визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з Положенням № 236 ДФС України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра фінансів і який реалізує, зокрема, державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування, надає консультації відповідно до Податкового та Митного кодексів, законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Отже, органи ДФС здійснюють свою діяльність лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією, Податковим та Митним кодексами, законами України та іншими нормативними актами.

Згідно зі ст. 18 Конституції зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права.

Україною як суверенною державою та членом ООН не визнано суверенітету таких самопроголошених державних утворень, як Придністровська Молдавська Республіка, Абхазія та Південна Осетія.

Відповідно до Положення № 459 Мінекономрозвитку України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує, зокрема, формування та реалізує державну зовнішньоекономічну політику

Таким чином, з питань укладання зовнішньоекономічних договорів на постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) іноземним суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність або мають місцезнаходження на території самопроголошеної держави (Абхазії, Південної Осетії, Придніпровської Молдавської Республіки тощо), суб’єкту господарювання необхідно звертатися до Мін­економрозвитку України.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання