Запитання - відповіді

Продаж нерухомості
Фізична особа має намір у 2018 р. задекларувати дохід, отриманий від продажу житлового будинку (будинок перебував у її власності менше двох років). ПДФО та військовий збір нею було сплачено самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу будинку. Як у декларації відобразити сплачені до бюджету суми?
Світлана Володимирова , начальник відділу адміністрування податків з громадян Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Лілія Сліпаченко , головний державний ревізор-інспектор

З 01.01.2018 р. фізичні особи, які згідно з Податковим кодексом зобов’язані та/або мають право подати декларацію, здійснюють свій обов’язок та/або реалізують таке право за формою декларації, затвердженою наказом № 859.

Згідно з Інструкцією щодо заповнення податкової декларації, затвердженої цим наказом, дохід, отриманий фізичною особою від продажу нерухомого майна, зазначається у графі 3 рядка 10.2 декларації, а сума самостійно сплачених фізичною особою ПДФО та військового збору під час вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення операцій з продажу (обміну) об’єктів такого майна — відповідно у графах 4 та 5 рядка 10.2 декларації.

Сума отриманого доходу від продажу нерухомого майна враховується при визначенні загального підсумку, який зазначається в рядках 10 (загальна сума доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу) та 12 (загальна сума річного доходу) декларації.

Сума сплачених фізичною особою ПДФО та військового збору під час вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення операцій з продажу нерухомого майна враховується при визначенні загального підсумку, який зазначається у графах 4 та 5 відповідного рядка 10 декларації.

Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 179 Податкового кодексу обов’язок фізичної особи — платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник протягом звітного року отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок відповідно до розділу IV Кодексу, але за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.