Запитання - відповіді

Постачання медвиробів
У зв’язку зі змінами ставки ПДВ на постачання медвиробів, яку ставку ПДВ слід застосовувати при постачанні складських залишків, придбаних за ставкою 20 %?
Алла Кононова , начальник відділу розгляду звернень з ПДВ Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

З 01.01.2018 р. відповідно до змін, внесених Законом № 2245 до пп. «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, ставку податку у розмірі 7 % встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (далі — ДРМТВМП) або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Тобто операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 % за умови, що такі медичні вироби:

  • дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • внесено до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

У разі якщо при здійсненні операцій із постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, операції з постачання таких лікарських засобів/медичних виробів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Крім того, у разі якщо медичні вироби було ввезено на митну територію України та/або придбано на митній території України до 01.01.2018 р. з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 %, то починаючи із зазначеної дати та за умови, що такі медичні вироби відповідають вищезазначеним вимогам, операції з їх постачання на митній території України підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7 %.

Таким чином, починаючи з 01.01.2018 р. операції з постачання медичних виробів на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою ПДВ у розмірі 7 % незалежно від того, яка ставка ПДВ застосовувалася при їх придбанні — 20 чи 7 %, за умови, що вони внесені до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

При цьому коригування сум ПДВ, включених до складу податкового кредиту з ПДВ на підставі митної декларації, оформленої за операцією із ввезення медичних виробів на митну територію України, та/або податкової накладної, складеної і зареєстрованої в ЄРПН за операцією з постачання медичних виробів на митній території України, що до 01.01.2018 р. оподатковувалися податком за ставкою 20 %, нормами Податкового кодексу не передбачено.

Довідково

До 01.01.2018 р. при постачанні медичних виробів ставка ПДВ у розмірі 7 %
застосовувалась тільки до виробів за переліком, установленим постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2017 р. № 410.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання