Запитання - відповіді

Додаток Рі: коли не обов'язковий
Чи потрібно підприємству з доходом менше ніж 20 млн грн та відсутністю збитків минулих періодів подавати додаток РІ до декларації?
Світлана Квочкіна , заступник начальника Управління — начальник відділу методології податку на прибуток підприємств Управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

Якщо платником прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу, і річний обсяг його доходу за звітний період не перевищує 20 млн грн, а також відсутні збитки минулих років, а також операції, щодо яких застосовуються коригування, передбачені розділом ІІ та підрозділом 4 розділу ХХ Кодексу, то відсутні показники для заповнення р. 03 РІ декларації.

У цьому випадку додаток РІ можна не заповнювати, але враховуючи те, що згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною, то у разі неподання до декларації додатка РІ платнику відповідно до положень п. 46.4 цієї статті варто подати допов­нення до декларації у довільній формі з поясненням причини неподання додатка РІ та зазначенням про факт подання доповнен­ня у спеціально відведеному місці в декларації.

У декларації слід зазначити про наявність прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування (із реквізитами цього рішення).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання