Запитання - відповіді

Від’ємне значення
Чи заповнювати графу 9 розділу І додатка Ф2 до декларації з від’ємним значенням, якщо за результатами господарської діяльності фізичною особою — підприємцем отримано збиток?
Тетяна Федченко , заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Наталія Фокіна , головний державний ревізор-інспектор

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу).

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати (пп. 177.5.3 п. 177.5 зазначеної статті).

Пунктом 3 розділу IV Інструкції № 859 передбачено, що у графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується за такою формулою: графа 4 «Сума одержаного доходу» – графа 5 «Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції» – графа 6 «Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату» – графа 7 «Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг» – графа 8 «Амортизаційні відрахування».

Таким чином, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, у графі 9 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розділу І додатка Ф2 до декларації зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак якщо за результатами господарської діяльності дохід не отримано (а лише збиток), то графа 9 зазначеного розділу додатка  Ф2 до декларації прокреслюється.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Інструкція № 859 — Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну України від 02.10.2015 р. № 859

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання