Запитання - відповіді

Припинення діяльності
Який звітний (податковий) період зазначати у декларації фізичній особі — підприємцю, яка застосовує загальну систему оподаткування, стосовно якої проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності?
Галина Жук , начальник відділу адміністрування податків і зборів із самозайнятих осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Наталія Фокіна , головний державний ревізор-інспектор

Фізичні особи, щодо яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням, подають декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображають винятково доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період із дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Пунктом 1 розділу ІІІ Інструкції № 859 визначено, що у рядку 2 розділу І декларації вказується арабськими цифрами звітний (податковий) період (календарний рік). При цьому форма декларації передбачає звітний (податковий) період квартал або календарний рік.

Додатки до декларації є її складовою частиною. Декларація подається разом із додатком Ф2 (п. 2 розділу ІІ Інструкції № 859).

Отже, фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, щодо яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, при заповненні декларації зазначають:

  • у рядку 2 «Звітний (податковий) період» — календарний рік;
  • у рядку 8 «Категорія платника: особа яка припинила підприємницьку діяльність протягом року» — дату, що відповідає даті державної реєстрації припинення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання