Запитання - відповіді

Сплата за відокремлений підрозділ
Як головним підприємством заповнюється реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення на сплату ПДФО за неуповноважений нараховувати цей податок відокремлений підрозділ?
Надія Філіповських , заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) регулюється п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу.

Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом (пп. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу).

Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (пп. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу).

Згідно з пп. 168.4.3 цього пункту суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період нараховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ неуповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Відповідно до пп. 2 п. 3 Порядку № 666 в полі «Призначення платежу» платіжного доручення на сплату грошового зобов’язання податковим агентом за відокремлений підрозділ зазначається код ЄДРПОУ платника, за якого здійснюється сплата. Отже, при перерахуванні (сплаті) ПДФО головним підприємством за неуповноважений відокремлений підрозділ (філію) у полі № 3 «Призначення платежу» платіжного доручення зазначається код ЄДРПОУ такого головного підприємства.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання