Запитання - відповіді

Пенсія з іншої країни
Чи звільняється від сплати ЄСВ ФОП, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни?
Світлана Кепіна , начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Анжеліка Роговець , головний державний ревізор-інспектор

Платниками єдиного внеску є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок) (п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ).

Частиною четвертою цієї статті встановлено, що ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, ФОП звільняється від сплати єдиного внеску, якщо вона отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Водночас не звільняється від сплати єдиного внеску ФОП, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни. Така особа нараховує та сплачує єдиний внесок на загальних підставах.