Запитання - відповіді

Реекспорт тютюнових виробів
Чи підлягають маркуванню марками акцизного податку тютюнові вироби, які імпортуються на митну територію України винятково для процедури реекспорту?
Сергій Дорош , завідувач сектору контролю за виробництвом та обігом марки акцизного податку Управління ліцензування та організації контролю за обігом підакцизних товарів Департаменту податків і зборів з юридичних осіб Державної фіскальної служби України
Валентина Бондаренко , головний державний ревізор-інспектор

Пунктами 226.1 та 226.2 ст. 226 Податкового кодексу встановлено, що у разі виробництва на митній території України тю­тюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час розкривання товару.

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Згідно з п. 8 Положення № 1251 марки продаються суб’єктам господарювання, які відповідно до законодавства є платниками акцизного податку, зокрема з тютюнових виробів.

При цьому відповідно до ст. 11 Закону № 481 продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

Таким чином, тютюнові вироби, що імпортуються виключно для процедури реекспорту (без права реалізації на митній території України), не підлягають маркуванню марками акцизного податку.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання