Запитання - відповіді

Нарахування податку
За який період (рік) контролюючі органи нараховують податок на нерухомість фізичним особам у 2018 р. та чи може бути нарахований податок за кілька періодів?
Петро Ковалевський , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб

Податкове/податкові повідомлення-рішення (далі — ППР) про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Отже, у 2018 р. контролюючі органи нараховують податок на нерухомість для фізичних осіб за базовий податковий (звітний) період — 2017 р.

Крім того, контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Податковим кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом (п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу).

Податкове зобов’язання з податку на нерухомість може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу (пп. 266.10.3 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання