Запитання - відповіді

Несвоєчасна сплата
Яку відповідальність передбачено за несвоєчасну сплату податку на нерухомість, якщо ППР вручено фізичній особі після 1 липня року, що настає за звітним?
Петро Ковалевський , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ст. 126 Податкового кодексу протягом строків, визначених цим Кодексом), такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’я­зання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’я­зання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Водночас якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) фізичній особі ППР з податку на майно у строки, встановлені відповідними нормами Податкового кодексу, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’я­зання (пп. 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 Кодексу).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання