Запитання - відповіді

Суборенда приміщень
Чи може платник єдиного податку, який перебуває на другій групі, надавати в суборенду нежитлові приміщення загальною площею до 300 м2?
Тетяна Федченко , заступник директора Департаменту — начальник Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України

Критерії, за якими фізична особа може перебувати на другій групі, визначено пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу.

При цьому дія зазначеного підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які, зокрема, надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 ДК 009:2005). Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для такої групи.

Фізичні особи — підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2, не можуть бути платниками єдиного податку (пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).

Основні положення, що регулюють правовідносини за договором найму (оренди), встановлено у главі 58 «Найм (оренда)» Цивільного кодексу.

Відповідно до ДК 009:2010 діяльність, пов’язана із наданням в оренду власного чи орендованого нерухомого майна, відноситься до групи 68.20.

Таким чином, фізична особа — підприємець, яка здійснює діяльність, пов’язану із наданням в оренду орендованого нерухомого майна (група 68.20 ДК 009:2010), у разі здавання в суб­оренду нежитлового приміщення до 300 м2 має право перебувати на другій групі платників єдиного податку за умови дотримання вимог пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу щодо категорій споживачів, яким можуть надаватися послуги, у тому числі побутові (платники єдиного податку, населення).

При цьому необхідно пам’ятати, що фізична особа — підприємець — платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначено в його облікових даних.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Цивільний кодекс — Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-ІV. ДК 009:2005 — Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005, затверджена наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. № 375. ДК 009:2010 — Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання