Запитання - відповіді

Перерахунок пенсії
Жінка у квітні 2008 р. вийшла на пенсію за віком як держслужбовець. Після виходу на пенсію ще вісім років працювала і її страховий стаж становить 41 рік. Як мали перерахувати її пенсію з жовтня 2017 р.?
Галина Мастюгіна , заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України

Пунктом 47 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону про пенсійне страхування встановлено, що особам, пенсії яким, зокрема, призначено відповідно до Закону «Про державну службу», розмір таких пенсій із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 рр., та величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %, розрахований за нормами Закону про пенсійне страхування, буде більший, ніж розмір пенсії, обчислений за нормами Закону «Про державну службу». Перерахунок здійснюється автоматично, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених Законом про пенсійне страхування, за матеріалами пенсійних справ.

Особи, пенсію яких переведено на пенсію на умовах Закону про пенсійне страхування, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію за нормами Закону «Про державну службу» із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява.

З 01.01.2004 р. визначено, що у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону «Про державну службу», то різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону про пенсійне страхування фінансується за рахунок коштів Держбюджету України (п. 13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону про пенсійне страхування).

Таким чином, з 01.10.2017 р. розмір пенсії жінки (у разі доцільності) може бути обчислено, враховуючи заробітну плату та страховий стаж, з урахуванням яких було визначено розмір пенсії за нормами Закону про пенсійне страхування при розмежуванні джерел фінансування (за матеріалами пенсійної справи). Страховий стаж та заробітну плату за періоди страхового стажу після призначення пенсії може бути враховано на підставі заяви, враховуючи строки, визначені ст. 45 Закону про пенсійне страхування (з першого числа місяця, в якому жінка звернулася за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано нею до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано нею після 15 числа).

У разі якщо переведення з пенсії держслужбовця на пенсію за нормами Закону про пенсійне страхування за матеріалами пенсійної справи недоцільне, а доцільне з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, чи з урахуванням набутого страхового стажу та заробітку, визначеного за ст. 40 Закону про пенсійне страхування, переведення може здійснюватися на підставі заяви жінки з додатково наданими документами. При цьому таке переведення буде проведено з дня звернення з усіма необхідними документами.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон про пенсійне страхування — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Закон № 1727 — Закон України від 18.05.2004 р. № 1727-IV «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». Закон № 2262 — Закон України від 09.04.92 р. № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постанова № 654 — постанова Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 р. № 654 «Про підвищення пенсійного забезпечення громадян»

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання