Запитання - відповіді

Якщо поворотну фіндопомогу не повернуто
Підприємством було отримано поворотну фінансову допомогу. Минуло три роки і прийнято рішення її не повертати, оскільки підприємство, що надавало цю допомогу, припинило діяльність. Чи включати таку допомогу до доходу?
Світлана Тимощук , начальник відділу розгляду звернень Управління ­вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

Одним із способів поповнення обігових коштів підприємства є отримання фінансової допомоги від інших підприємств або фізичних осіб. Таку допомогу можуть надавати як на поворотній, так і на безповоротній основі.

Із самого поняття безповоротної фінансової допомоги випливає, що така грошова допомога не передбачає її повернення. Відповідно до п. 5 ПБО 15, отримавши грошові кошти в подарунок, підприємство має визнати дохід.

Якщо протягом визначеного строку платник не повертає поворотну фінансову допомогу, то така допомога для цілей оподаткування вважається безповоротною

Отже, оскільки платники податку на прибуток визначають об’єкт оподаткування за даними бухобліку, сума коштів у вигляді безповоротної фінансової допомоги збільшує фінансовий результат до оподаткування такого платника, що оподатковується податком на прибуток за ставкою 18 %.