Запитання - відповіді

Умова надання довідки-розрахунку
Підприємство застосовує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску. При цьому впродовж року ним порушувалось законодавство про єдиний внесок у частині своєчасності сплати такого внеску. Чи може таке підприємство розраховувати на отримання довідки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску?
Світлана Кепіна , начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Анжеліка Роговець , головний державний ревізор-інспектор

Відповідно до частини другої ст. 24 Закону про ЄСВ затверджено Порядок № 453.

Для підприємств єдиний внесок встановлено у розмірі 22 % до бази нарахування, передбаченої ст. 7 цього Закону.

Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку платникам, які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, у якій сума перерахування єдиного внеску менша ніж 1/3 суми коштів на виплату заробітної плати, зазначеної в грошовому чеку та/або платіжному дорученні, та/або іншому розрахунковому документі, у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, та які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску, за рішенням керівника контролюючого органу надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Отже, Порядком № 453 чітко визначено умову, за якої така довідка-розрахунок надається: недопущення порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску.

Оскільки підприємством упродовж року порушувалось законодавство про єдиний внесок, то воно не може отримати довідку про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску. Тобто такому підприємству щомісяця необхідно погоджувати довідку-розрахунок за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 453.