Запитання - відповіді

Право на застосування спрощеної системи
Чи може підприємство перейти на спрощену систему оподаткування у разі здійснення таких видів діяльності, як діяльність управління фінансовими ринками, агентства нерухомості, консультування з питань комерційної діяльності й керування, а також інша професійна, наукова і технічна діяльність?
Вікторія Попова , заступник начальника відділу методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків Управління методологічного супроводження адміністрування податків

Відповідно до п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп, зокрема, страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів, а також суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють:

  • діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
  • обмін іноземної валюти;
  • виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів у ємностях до 20 л та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
  • видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
  • видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
  • діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом про страхування, сюрвеєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового кодексу;
  • діяльність з управління підприємствами;
  • діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
  • діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
  • діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

Як зазначено у запитанні, підприємство планує здійснювати діяльність з управління фінансовими ринками, до яких належить, зокрема, валютний ринок. Крім того, підприємство планує здійснювати діяльність «Консультування з питань комерційної діяльності й керування». Згідно з кодами КВЕД ДК 009:2010 та КВЕД ДК 009:2005 зазначений вид діяльності включає, зокрема, арбітраж та діяльність арбітражних керуючих, які також належать до виду діяльності «Управління підприємствами» (клас 74.15 КВЕД ДК 009:2005).

Аналогічна ситуація з видом діяльності «Інша професійна, наукова та технічна діяльність». Відповідно до кодів КВЕД ДК 009:2010 та КВЕД ДК 009:2005 ця діяльність включає консультування з питань комерційної діяльності й керування, про що було зазначено вище.

Щодо виду діяльності «Агентства нерухомості», то згідно з кодами КВЕД ДК 009:2010 та КВЕД ДК 009:2005 зазначений вид діяльності включає «Діяльність агентств нерухомості» (підклас 70.31.0 класу 70.31 КВЕД ДК 009:2005), що належить до виду діяльності «Управління підприємствами» в частині діяльності головних управлінь, що здійснюють ведення справ, спостерігають і керують іншими підрозділами компанії або підприємства, здійснюють стратегічне або організаційне планування, беруть участь у прийнятті рішень (клас 70.10 КВЕД ДК 009:2010).

Отже, враховуючи норми пп. 7 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу, підприємство не може перейти на спрощену систему оподаткування.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання