Запитання - відповіді

Використання спирту
Суб’єкт господарювання придбав у виробника спирт для використання у харчовій промисловості. Чи потрібно йому подавати до контролюючого органу звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту?

Відповідно до частини третьої ст. 16 Закону № 481 суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Визначення продукції, виробництво та торгівля якою підлягають ліцензуванню відповідно до Закону № 481, викладено у ст. 1 цього Закону.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання не здійснює ліцензійну діяльність згідно з вимогами Закону № 481, а саме виробництво, оптову торгівлю спиртом та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, у нього не виникає потреби звітувати відповідно до вимог цього Закону.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Закон № 481 — Закон України від 19.12.95 р. № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Наказ № 49 — наказ Мінфіну України від 11.02.2016 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення»

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання