Запитання - відповіді

Алкоголь у 50-літрових кегах
Чи застосовуватиметься до суб’єкта господарювання відповідальність у разі реалізації товарів, віднесених до коду 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, які розлито у кеги місткістю 50 л?
Василь Мирза , заступник начальника Управління — начальник відділу контролю за обігом підакцизних товарів Управління ліцензування та організації контролю за обігом підакцизних товарів Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС України

Підпунктом 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу визначено, що до алкогольних напоїв згідно з кодом 2206 00 39 00 відповідно до УКТ ЗЕД належать тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 % об’ємних одиниць (без додання спирту), суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 % об’ємних одиниць (без додання спирту).

Статтею 11 Закону № 481 чітко визначено тару, яку можна використовувати для розливу зазначених зброджених напоїв. При цьому розлив такої продукції у кеги не передбачено.

Слід звернути увагу, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі розливу алкогольних напоїв у тару, не передбачену вищезазначеною статтею, у розмірі 200 % вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85 тис. грн.

Таким чином, у разі якщо суб’єкт господарювання реалізовуватиме товар, віднесений до коду 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, який розливатиме у кеги місткістю 50 л, до нього застосовуватиметься штраф у розмірі 200 % вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85 тис. грн.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання