Запитання - відповіді

Реєстрація ТТН
Суб’єкт господарювання має відповідні ліцензії та здійснює продаж оптових партій алкогольних напоїв, зокрема пива, сидру та перрі (без додання спирту). Чи потрібно йому реєструвати товарно-транспортні накладні в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення зазначених алкогольних напоїв, якщо відвантаження такої продукції здійснюється не з акцизного складу?
Василь Мирза , заступник начальника Управління — начальник відділу контролю за обігом підакцизних товарів Управління ліцензування та організації контролю за обігом підакцизних товарів Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС України

Процедуру створення та ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв визначає Порядок № 806, п. 10 якого встановлено, що товарно-транспортні накладні заповнюються суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, що мають ліцензії на виробництво та/або торгівлю спиртом етиловим та алкогольними напоями, під час відвантаження спирту етилового та алкогольних напоїв з акцизного складу.

Тобто норми зазначеного Порядку стосуються лише суб’єктів господарювання, де є акцизний склад.

Отже, враховуючи норми Порядку № 806, суб’єкту господарювання, який реалізує алкогольні напої (зокрема, пиво, сидр та перрі (без додання спирту)), маючи для цього всі необхідні ліцензії, не потрібно реєструвати товарно-транспортні накладні в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення зазначених алкогольних напоїв у зв’язку з тим, що відвантаження такої продукції здійснюється не з акцизного складу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання