Запитання - відповіді

Витяг з технічної документації
Як застосовувати витяги (довідки) про НГО окремих земельних ділянок, наданих з урахуванням нових затверджених регуляторних актів, що регулюють порядок виконання НГО окремої земельної ділянки, за результатами яких складається технічна документація, що підлягає затвердженню відповідним рішенням органу місцевого самоврядування?
Олена Іваницька , головний державний ревізор-інспектор
Тетяна Соловей , головний державний ревізор-інспектор методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків

Податковим кодексом визначено, що базою оподаткування плати за землю є НГО земельних ділянок, порядок виконання якої встановлено Законом про оцінку земель.

За результатами проведення НГО земельних ділянок складається технічна документація, затверджена відповідним органом місцевого самоврядування (статті 20, 24 цього Закону).

Оформлення витягів з технічної документації про НГО земельних ділянок безпосередньо у складі самої технічної документації законодавчо не передбачено, тобто витяги з технічної документації про НГО земельних ділянок не є складовою виконання НГО земельної ділянки, порядок виконання якої регулюється регуляторними актами, у тому числі наказом № 489.

Слід зазначити, що видача витягу з технічної документації з НГО земель належить до адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.

Таким чином, інформація, що міститься у витягу з технічної документації з НГО земель, має відповідати відомостям, внесеним до Кадастру за результатами складеної і затвердженої технічної документації у порядку проведення НГО земельних ділянок, визначеному ст. 18 Закону про оцінку земель.

Нові регуляторні акти, що визначають методологічні засади виконання та регулюють порядок виконання оцінки земель, застосовуватимуться для складання нової технічної документації з НГО, яка виконуватиметься в строки, передбачені ст. 18 Закону про оцінку земель для відповідної категорії земельних ділянок, або за ініціативою заінтересованих осіб — власників, або користувачами земельних ділянок в порядку, визначеному ст. 15 цього Закону.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання