Запитання - відповіді

Уточнення від’ємного значення
У декларації з ПДВ «зависло» від’ємне значення ПДВ, яке було виявлено у вересні 2015 р. (не включено податкову накладну за травень 2015 р.) після того, як уже не було можливості включити його в додаток 2 до декларації з ПДВ і збільшити реєстраційну суму. Підприємство подало уточнюючий розрахунок, яким суму за такою податковою накладною було включено до р. 21 декларації, проте до ЄРПН вона не потрапила, внаслідок чого виникла велика розбіжність між даними з ЄРПН і р. 21. Як можна виправити таку розбіжність?

Законом № 643, який набрав чинності 29.07.2015 р., було внесено зміни до порядку обрахунку показників формули, визначеної п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ.

Після цього «реєстраційну суму» було автоматично збільшено на суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, яку задекларовано в податковій декларації з ПДВ за червень 2015 р. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 р.).

Отже, «реєстраційна сума» одноразово збільшилася на суму від’ємного значення, що задекларована платником податків виключно у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 р., та не підлягає перерахунку внаслідок уточнення показників такої звітності.

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Закон № 643 — Закон України від 16.07.2015 р. № 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість». Порядок № 569 — Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569