Запитання - відповіді

Реалізація технічно складних побутових товарів
Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку реалізує технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, в одній зі своїх господарських одиниць, а в інших продає супутні товари (надає послуги). Чи потрібно їй застосовувати РРО на всіх інших господарських одиницях?
Андрій Цимбалюк , головний державний ревізор-інспектор

РРО не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку (п. 296.10 ст. 296 ПКУ).

Зазначені норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

У разі якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку реалізує технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, в одній зі своїх господарських одиниць, то така особа має застосовувати РРО або РК і КОРО на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачено вимоги до платника податків — суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Закон про РРО — Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Постанова № 199 — постанова КМУ від 18.02.2002 р. № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування».  Положення № 148 — Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148