Запитання - відповіді

Не отримали ППР — зробіть звірку
Як бути у випадку, якщо фізична особа — власник квартири площею 72 м2 не отримала ППР?
Петро Ковалевський , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб

ППР про сплату сум податку, обчисленого згідно з пп. 266.7.1 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місце­знаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

При цьому пп. 266.7.3 ст. 266 ПКУ передбачено, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контро­люючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Звертаємо увагу, що неотримання фізичною особою ППР можливе з різних причин, отже, доцільно звернутися до контролю­ючих органів для вирішення цього питання.

ППР вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місце­знаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 ПКУ.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків ППР через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти ППР, незнаходження фактичного місця розташування (місце­знаходження) платника податків або з інших причин, то ППР вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Водночас якщо вручити ППР неможливо через помилку, допущену контролю­ючим органом, тоді ППР вважається таким, що не вручено платнику податків.

Отже, якщо фізична особа не отримала ППР, такій особі пропонується звернутися до контролюючого органу та отримати його.