Запитання - відповіді

Продаж підакцизних товарів на території села
Чи застосовуються РРО підприємствами споживчої кооперації, сільгосптоваровиробниками під час продажу підакцизних товарів на території села?
Тетяна Шаповалова , заступник начальника відділу доходів і зборів з фізичних осіб Управління адміністрування Бази знань Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України

Пунктом 4 Переліку, затвердженого постановою № 1336, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі та громадського харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільгосптоваровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.
Водночас п. 2 зазначеної постанови встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)).
Однак слід врахувати, що п. 21 постанови № 1336 визначено, що дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.
Таким чином, при провадженні діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільгосптоваровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва, у разі здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами та/або у разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)) застосування РРО є обов’яз­ковим.