Запитання - відповіді

Преміювання керівника комунального підприємства
Чи можна нараховувати керівнику комунального підприємства премії, передбачені колективним договором такого підприємства?
Оксана ГУЗЕНКО , головний спеціаліст Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики

Умови оплати праці керівників комунальних підприємств визначаються в контракті з урахуванням положень постанови № 859. Контракт з керівником комунального підприємства укладають керівники місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Саме керівникам таких органів при укладанні контрактів з керівниками комунальних підприємств надано право встановлювати розмір посадового окладу керівника підприємства, умови, показники та розміри преміювання за підсумками роботи за квартал та за підсумками роботи за рік, а також доплати до посадового окладу за науковий ступінь та надбавку за стаж наукової діяльності (п. 1 постанови № 859).

Тобто цими нормами визначено вичерпний перелік і граничні розміри доплат, надбавок і премій, які можуть бути встановлені керівнику комунального підприємства.

Отже, будь-які інші виплати (доплати, надбавки, премії) до посадового окладу, які передбачаються колективним договором, керівнику комунального підприємства не встановлюються.

Використані матеріали

Закон про оплату праці — Закон України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці». Постанова № 859 — постанова КМУ від 19.05.99 р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств». Положення № 728 — Положення про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, затверджене постановою КМУ від 20.08.2008 р. № 728