Запитання - відповіді

Врахування доплат при визначенні розміру грошової допомоги
Мені призначили пенсію за віком і виплатили грошову допомогу у розмірі десяти пенсій як лікарю. За більш пізній вихід на пенсію мені нарахували доплату у розмірі 17,5 % пенсії. Крім того, я маю підвищення до пенсії за померлого чоловіка — особи з інвалідністю внаслідок війни та надбавку до пенсії як почесний донор. Чи повинні бути враховані ці доплати при визначенні розміру грошової допомоги?
Галина Мастюгіна , заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України

Частиною третьою ст. 29 Закону № 1058 передбачено, що жінкам, які народилися у період по 31.12.61 р., після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст. 27 цього Закону, в розмірі 2,5 % за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку за умови, що до цього їм не призначалася будь-яка пенсія.

До пенсії почесним донорам України встановлюється надбавка у розмірі 10 % від затверд­женого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (ст. 13 Закону про донорство). Обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений за статтями 27 і 28 Закону № 1058.

Таким чином, підвищення розміру пенсії у зв’язку зі збільшенням пенсійного віку, підвищення до пенсії за померлого чоловіка — особи з інвалідністю внаслідок війни та надбавка до пенсії почесному донору України не входять до розміру грошової допомоги.

Використані матеріали

Закон про донорство — Закон України від 23.06.95 р. № 239/95-ВР «Про донорство крові та її компонентів». Закон про пенсійне забезпечення — Закон України від 05.11.91р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення». Закон № 1058 — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Порядк № 22-1 — Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Пенсійного фонду від 25.11.2005 р. № 22-1