Запитання - відповіді

Якщо на дату оформлення пенсії лікарня стала приватною
Чи матиму я право на державну грошову допомогу у розмірі десяти пенсій, якщо лікарня, в якій я відпрацювала 31 рік лікарем і на час досягнення пенсійного віку також працюю в цій лікарні на посаді лікаря, до 2000 року мала державну форму власності, а після цієї дати — приватну?
Галина Мастюгіна , заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України

Для призначення грошової допомоги необхідно на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону № 1058, працювати в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» ст. 55 Закону про пенсійне забеспечення.

При цьому ще треба враховувати, що жінкам слід мати не менше 30 років страхового стажу на таких посадах, а також щоб до цього не була призначена будь-яка пенсія.

За наведених у запитанні обставин права на грошову допомогу немає, оскільки на день досягнення пенсійного віку лікарня, в якій Ви працювали лікарем, мала приватну форму власності, та, крім того, Ви ще не маєте 30 років лікарського страхового стажу у закладі державної або комунальної форми власності.

Використані матеріали

Закон про донорство — Закон України від 23.06.95 р. № 239/95-ВР «Про донорство крові та її компонентів». Закон про пенсійне забезпечення — Закон України від 05.11.91р. № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення». Закон № 1058 — Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Порядк № 22-1 — Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Пенсійного фонду від 25.11.2005 р. № 22-1