Запитання - відповіді

Сплата збору підприємством замість працівника
Направлений у відрядження працівник не надав у місці проживання (ночівлі) наказ про відрядження, у зв’язку з чим йому нараховано турзбір. Чи може підприємство замість працівника сплатити турзбір у безготівковій формі та чи буде у такому разі закладом тимчасового розміщення виконано функцію податкового агента?
Вікторія Попова , заступник начальника відділу методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків Управління методологічного супроводження адміністрування податків

Розміщення платника турзбору у місцях проживання (ночівлі) здійснюється виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним збору, та рішення відповідної Ради (пп. 268.6.2 ст. 268 ПКУ). Отже, сплата платником турзбору здійснюється безпосередньо перед розміщенням у місцях проживання (ночівлі).

У податкового агента як суб’єкта ведення бухгалтерського обліку та нарахування податкових зобов’язань з турзбору, зважаючи на норму п. 44.1 ст. 44 ПКУ, має бути підтвердний первинний документ, який містить відомості про господарську операцію щодо сплати цьому податковому агенту певної суми коштів платником збору.

Форма сплати турзбору ПКУ не регулюється.

Право підприємства сплачувати турзбір замість своїх працівників ПКУ не обмежується, але на момент розміщення направленого у відрядження працівника підприємства у місці проживання (ночівлі) має бути здійснено оплату турзбору та наявний документ, що підтверджує таку сплату.