Запитання - відповіді

Які податки окрім турзбору має сплачувати податковий агент
Які податки повинен сплачувати податковий агент, якому належать на праві власності або на праві користування за договором найму, місця проживання (ночівлі)?
Вікторія Попова , заступник начальника відділу методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків Управління методологічного супроводження адміністрування податків

Фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості, є  платниками податку на нерухомість (пп. 266.1.1 ст. 266 ПКУ). Об’єкти нерухомості, орендовані відповідно до укладених договорів, не є об’єктом оподаткування.

Крім цього, якщо земельні ділянки, на яких розташовані належні податковому агенту будівлі, споруди (їх частини), перебувають у власності або користуванні податкового агента, то ці земельні ділянки є об’єктом оподаткування платою за землю (п. 269.1 ст. 269, п. 287.6 ст. 287 ПКУ).

Отже, податковий агент, який має у власності об’єкт житлової нерухомості, є платником податку на нерухомість.

Якщо земельна ділянка, на якій розташований такий об’єкт житлової нерухомості, знаходиться у власності податкового агента, цей податковий агент є платником земельного податку.

Якщо земельна ділянка знаходиться у державній або комунальній власності та взята податковим агентом у користування згідно з договором оренди, такий податковий агент є платником орендної плати.