Запитання - відповіді

«Зайві» метри
Фізична особа є єдиним власником квартири площею 325 м2. Чи має вона право на пільгове зменшення бази оподаткування для такої квартири на 60 м2?
Руслан Бурлака , заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на майно фізичних осіб Управління адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України
Олег Бараненко , головний державний ревізор-інспектор
Петро КОВАЛЕВСЬКИЙ , заступник начальника відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки

У разі якщо фізична особа є єдиним власником квартири загальною площею 325 м2, вона не може скористатися пільгою, так як площа квартира перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, передбаченої ПКУ для отримання такої пільги (60 м2 × 5 = 300 м2).

Крім того, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 м2 (для квартири) та/або 500 м2 (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).