Запитання - відповіді

Неприбуткова організація — одержувач безповоротної фіндопомоги
Підприємство у І кварталі 2019 р. надало неприбутковій організації безповоротну фіндопомогу у розмірі 100 000 грн. На яку суму і в якому звітному періоді потрібно збільшити фінрезультат до оподаткування, якщо оподатковуваний прибуток підприємства за попередній рік становив 520 000 грн?
Світлана Тимощук , начальник відділу розгляду звернень Управління ­вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДПС України

Керуючись положеннями пп. 140.5.9 ст. 140 ПКУ, платник податку на прибуток з доходом понад 20 млн грн у разі надання безповоротної допомоги неприбутковій організації має збільшити свій фінрезультат до оподаткування на суму такої допомоги, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

У рядку 3.1.9 додатка РІ до декларації відображається сума благодійних витрат на адресу неприбуткової організації, яка перевищила 4 % оподатковуваного прибутку за минулий рік.

У зазначеному випадку 4 % оподатковуваного прибутку становить 520 000 × 4 % = 20 800 грн. Перевищення безповоротної фіндопомоги над 4 % становить 100 000 – 20 800 = 79 200 грн. Тому на цю суму потрібно збільшити фінрезультат до оподаткування І кварталу 2019 р. і включити її у рядок 3.1.9 додатка РІ до декларації.