Запитання - відповіді

Ступені споріднення
Чи належить племінник до родичів другого ступеня споріднення в частині оподаткування доходів у вигляді спадщини?

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 ПКУ. Цією статтею встановлено кілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

При цьому за нульовою ставкою ПДФО оподатковуються, зокрема, об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 cт. 174 ПКУ).

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки (пп. 14.1.263 ст. 14 ПКУ).

Тобто ПКУ не передбачено таких спадкоємців другого ступеня споріднення, як племінників.

 

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

Закон № 3425 — Закон України від 02.09.93 р. № 3425-XII «Про нотаріат»