Запитання - відповіді

Подання декларації за попередні періоди
За якою формою платник податку на прибуток має подати декларацію з податку на прибуток у разі її неподання за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р.?
Ірина Улітова , головний державний податковий інспектор

Податкова декларація складається за формою, затвердженою у порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу та чинному на час її подання (п. 48.1 ст. 48 цього Кодексу).

Таким чином, платник податку на прибуток у разі неподання до контролюючого органу декларації з податку на прибуток підприємств за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р. має подати таку декларацію за формою, затвердженою наказом № 897.

Оскільки з 01.01.2015 р. основні показники, що обраховуються для визначення об’єкта оподаткування за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу, суттєво змінилися, то для заповнення декларації за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р. платники мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 Кодексу. Тобто разом із декларацією подати допов­нення до неї, яке може бути складено за довільною формою та використовуватиметься контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. Про цей факт необхідно зазначити у спеціально відведеному місці декларації, а доповнення до неї вважатиметься невід’ємною її частиною.

Отже, у разі неподання декларації з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди до 01.01.2015 р. та при поданні її за зазначений період декларацію необхідно скласти за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу та чинною на час її подання.