Запитання - відповіді

Акцизні склади
Суб’єкт господарювання (реалізації пального не здійснює) надає послуги третім особам зі зберігання пального у ємностях на підставі договорів зберігання та здійснює його навантаження/розвантаження. Чи належать ємності, в яких здійснюється зберігання пального, до акцизних складів?

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу акцизний склад — це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, зокрема, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.

Акцизні склади, на території яких здійснюються виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу). Ця норма набере чинності з 01.01.2017 р.

Розпорядник акцизного складу — це суб’єкт господарювання, який, зокрема, здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, резервуари, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального, не є акцизним складом.

Водночас оскільки суб’єкт господарювання не здійснює реалізацію пального, а надає послуги третім особам зі зберігання пального у ємностях на підставі договорів зберігання та здійснює його навантаження/розвантаження, відповідно, ємності, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального, є частиною акцизного складу, який з 01.01.2017 р. має бути обладнаний витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.