Запитання - відповіді

Визначення митної вартості товарів
Яким нормативно-правовим актом передбачено порядок визначення митної вартості товарів, що тимчасово ввозяться на митну територію України?
Лілія Осадца , заступник начальника відділу нормативного забезпечення та розгляду звернень Управління митної вартості та адміністрування митних платежів Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України

Митна вартість товарів та методи її визначення встановлено розділом ІІІ Митного кодексу і базуються на положеннях ст. VII Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (далі — ГАТТ) та Угоди про застосування ст. VII ГАТТ.

Митним кодексом передбачено чотири особливості визначення митної вартості, а саме:

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в митному режимі імпорту

— ст. 51

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в інших митних режимах, що передбачають сплату митних платежів (крім транзиту)

— ст. 65

для товарів, що ввозяться на митну територію України і декларуються в інших митних режимах,
які не передбачають сплату митних платежів

— ст. 65

для товарів, що вивозяться за межі митної території України

— ст. 66

Таким чином, митною вартістю товарів, що ввозяться в Україну відповідно до митних режимів, відмінних від режиму імпорту, є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі.

Визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України та поміщуються в митні режими, відмінні від режиму імпорту (крім митного режиму транзиту) зі справлянням митних платежів, здійснюється відповідно до глави 9 Митного кодексу, тобто із застосуванням одного з шести методів.

При зміні митного режиму митна вартість, визначена при першому поміщенні товару в митний режим, підлягає заміні митною вартістю, визначеною відповідно до наступного митного режиму.