Запитання - відповіді

  • Найближчі «Гарячі лінії»

    Дата: 25 травня, Четвер

    Зверніть увагу!
    25 травня 2017 р. з 14.00 до 16.00 Державна фіскальна служба України у редакції «Вісника» проведе «гарячу» телефонну лінію на тему «Проведення перевірок ФОПів у 2017 році». На запитання платників відповідатиме Юлія Василівна ПАСТУШЕНКО, головний державний ревізор-інспектор відділу планування та координації контрольно-перевірочної роботи Управління планування та контрольно-перевірочної роботи Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України.
    Усі бажаючі можуть поставити свої запитання за номером «гарячої» телефонної лінії: (044) 501-06-42.

    Час проведення: з 14:00 до 16:00
  • Найближчі «Гарячі лінії»

    Дата: 8 червня, Четвер
    Час проведення: з 14:00 до 16:00
  • Найближчі «Гарячі лінії»

    Дата: 22 червня, Четвер
    Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контрольовані операції
Підприємство здійснює господарські операції з нерезидентом (Угорщина) з поставки обладнання, обсяг яких менше 50 млн. грн. Чи вважаються такі операції для цілей оподаткування контрольованими?

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податку, що здійснюються:

  • з пов’язаною особою — нерезидентом;
  • через комісіонерів-нерезидентів при здійсненні зовнішньоекономічних господарських операцій з продажу товарів (пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу).

На сьогодні чинним є Перелік № 977. Слід зауважити, що Угорську Республіку до цього Переліку не включено.

Підпунктом 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 — 39.2.1.3 та 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контр­агентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, операції з поставки обладнання, які здійснюються з контрагентом-нерезидентом (Угорська Республіка), який не зареєстрований у державі (на території), що включена до Переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, вважатимуться контрольованими лише у випадку, якщо такий нерезидент є пов’язаною особою або комісіонером та якщо річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний (податковий) рік та обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків).