Запитання - відповіді

Отримання спеціального дозволу на в’їзд іноземця
Яким чином можна отримати спеціальний дозвіл на в’їзд іноземця або особи без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї?

Спеціальний дозвіл оформляється територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районах Херсонської області на його бланку за місцем перебування іноземця або особи без громадянства на території України. Форму спеціального дозволу наведено в додатку 2 до Порядку № 367.

Спеціальний дозвіл засвідчується підписом керівника територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районах Херсонської області або його заступника. До спеціального дозволу вклеюється фотокартка, що скріплюється печаткою зазначеного органу.

Для отримання спеціального дозволу іноземець або особа без громадянства подає до територіального органу ДМС:

  • заяву за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 367;
  • паспортний документ (після пред’явлення повертається);
  • документ, що підтверджує перебування на території України на законних підставах;
  • копію сторінки паспортного документа або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи з перекладом українською мовою, засвідченим у встановленому порядку;

документи, що підтверджують мету в’їзду на тимчасово окуповану територію України:

  • копії документів, що підтверджують родинні зв’язки іноземців або осіб без громадянства, а також місце проживання їх близьких родичів або членів сім’ї на тимчасово окупованій території України;
  • копію документа, що підтверджує смерть близьких родичів, які проживали на тимчасово окупованій території України;
  • документ, що підтверджує поховання близьких родичів або членів сім’ї на тимчасово окупованій території України;
  • документи, що підтверджують право власності на об’єкти нерухомості, розташовані на тимчасово окупованій території України;
  • клопотання або погодження МЗС України за умов, передбачених пп. 5 п. 21 Порядку № 367;
  • клопотання або погодження Мінінформполітики України за умов, передбачених пп. 7 п. 21 Порядку № 367;
  • клопотання або погодження Мінкультури України за умов, передбачених пп. 8 п. 21 Порядку № 367;
  • посвідку на постійне проживання (після пред’явлення повертається), видану територіальним органом або підрозділом ДМС, та її копію з реєстрацією місця проживання іноземця або особи без громадянства в АР Крим чи м. Севастополі;
  • клопотання Меджлісу кримськотатарського народу за умов, передбачених пп. 10 п. 21 Порядку № 367;
  • інші документи, що можуть підтвердити мету в’їзду на тимчасово окуповану територію України;
  • три фотокартки розміром 3,5 × 4,5 см.

Для видачі спеціального дозволу для здійснення регулярних поїздок на тимчасово окуповану територію України, пов’язаних із трудовою діяльністю працівників залізниць, Укрзалізниця після надход­ження звернення від адміністрацій іноземних залізниць подає до територіального органу ДМС у м. Києві списки іноземців та осіб без громадянства і документи, передбачені підпунктами 1, 4 і 6 п. 21 Порядку № 367.

Для видачі спеціального дозволу для необхідності взяття участі у заходах Меджлісу кримськотатарського народу Меджліс кримськотатарського народу подає до територіального органу ДМС у Херсонській області клопотання та документи, передбачені підпунктами 1 і 6 п. 21 Порядку № 367, та копію сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи та її переклад українською мовою.

Держприкордонслужба України в установленому Мін’юстом України та МВС України порядку надає нотаріусам доступ до контрольних пунктів для вчинення нотаріальних дій щодо оформлення документів для виїзду з тимчасово окупованої території України.

Спеціальний дозвіл видається іноземцям та особам без громадянства, які досягли 18-річного віку. Дані про неповнолітніх іноземців або осіб без громадянства вносяться до спеціальних дозволів, виданих їх батькам або законним представникам.

Видача спеціального дозволу або прийняття рішення про відмову в його видачі здійснюється начальником територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районах Херсонської області або його заступником у строк не більше п’яти робочих днів з моменту надходження всіх визначених Порядком № 367 документів.