Запитання - відповіді

Реалізація скрапленого газу в балонах
Чи оподатковується акцизним податком з роздрібного продажу реалізація скрапленого газу в балонах юридичним особам (кінцевим споживачам), які не є платниками акцизного податку, з безготівковою формою розрахунків, якщо немає АЗС та/або АГЗС?

Заправка автомобілів та інших транспортних засобів населенню провадиться оператором АЗС (самостійно оператором або водієм самостійно під наглядом оператора) через паливо-, масло- та газороздавальні колонки. Дозволяється також відпускати нафтопродукти (крім скрапленого вуглеводневого газу) в тару споживача (металеві каністри) (пункти 34 та 35 Правил № 1442). Тобто фізичний відпуск з АЗС та/або АГЗС пального — це здійснення заправки автомобілів моторним паливом або зрідженим вуглеводневим газом через паливо-, масло- та газороздавальні колонки.

Відповідно до п. 2 Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 р. № 1790, роздрібна торгівля та надання послуг з постачання газу здійснюється через мережу газо­наповню­вальних станцій, газонаповню­вальних пунктів, проміжних складів балонів та спеціалізовані магазини з продажу газу.

Отже, оскільки реалізація скрапленого газу в балонах не підпадає під визначення поняття «реалізація суб’єктами господа­рювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів», встановленого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, відповідно об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає, акцизний податок з роздрібного продажу (за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару) не нараховується і не сплачується.