Запитання - відповіді

Роялті через посередника
Чи змінює фінрезультат до оподаткування роялті, що сплачується за користування музичними творами через посередника — неприбуткову організацію?
Світлана Тимощук , начальник відділу розгляду звернень Управління ­вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

До різниць, що виникають за окремими фінансовими операціями, віднесено різниці з нарахування роялті.

Зазначені різниці збільшують фінрезультат на суму витрат з нарахування роялті у повному обсязі, якщо роялті нараховано на користь юридичної особи, яка відповідно до Податкового кодексу звільнена від сплати податку на прибуток чи сплачує цей податок за ставкою, іншою, ніж встановлено п. 136.1 ст. 136 цього Кодексу (пп. 6 пп. 140.5.7 п. 140.5 ст. 140 Кодексу).

Слід зауважити, що неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, не є платниками податку на прибуток.

Тобто витрати з нарахування роялті, що сплачуються згідно з договором про надання посередницьких послуг через неприбуткову організацію, яку внесено до Реєстру, збільшують фінрезультат до оподаткування платника податку на всю суму роялті.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання